Kandydaci

Drodzy absolwenci szkół średnich

Chcielibyśmy Wam osobiście pogratulować ciężkiej pracy jaką wykonaliście do tej pory, aby Wasze marzenie o studiach wyższych stało się rzeczywistością. Właśnie teraz jest doskonały moment, aby zastanowić się nad swoimi dotychczasowymi osiągnięciami i kierunkiem jaki należy obrać, aby włożony wysiłek i poświęcony czas nie poszły na marne. Chwila refleksji i zastanowienia pozwoli Wam wybrać uczelnię, która będzie miejscem nie tylko nauki, ale i inspiracji dla rozwijania pasji i zainteresowań. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną prezentowaną na naszej stronie internetowej, mając nadzieję, że każdy z Was znajdzie coś dla siebie. Czeka Was podjęcie trudnej decyzji dotyczącej wyboru uczelni i kierunku studiów, dlatego życzymy Wam powodzenia i wielu sukcesów w dalszej edukacji.

Dlaczego warto zostać jednym z nas?

To proste, ponieważ:

  • Kształcimy profesjonalistów posiadających nowoczesną wiedzę techniczną, którzy z powodzeniem odnajdują się zarówno na lokalnych, jak i globalnych rynkach pracy.
  • Specjalna konstrukcja programów nauczania daje absolwentom solidną podstawę teoretyczną i bezcenne umiejętności praktyczne, które są istotą procesu samodzielnego podejmowania decyzji. Uczymy nie tylko podążać wybraną ścieżką ale także kreować nowe.
  • 7 kół naukowych, organizacje studenckie i stowarzyszenia istniejące na Wydziale dają możliwość realizacji pasji naukowych i nie tylko oraz zdobycia doświadczenia w realizacji dużych projektów.
  • Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt ma rozbudowany system wsparcia socjalnego, studenci mogą liczyć na pomoc materialną w postaci stypendium oraz miejsce w akademiku.
  • Dzięki doskonale wyposażonym salom wykładowym i laboratoriom zajęcia dydaktyczne prowadzone są z wykorzystaniem nowoczesnych technik audiowizualnych.
  • Kształcenie studentów na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt oparte jest na idei synergii kształcenia i biznesu.
  • Nowoczesny system zaliczania przedmiotów umożliwia studentom odbywanie części studiów w zagranicznych ośrodkach naukowych.

Dołącz do naszej społeczności akademickiej

Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt już od ponad 40 lat wyposaża studentów w najnowszą wiedzę i bezcenne umiejetności praktyczne, które mają służyć rozwiązywaniu najważniejszych problemów naszych czasów. Naszą społeczność budują najzdolniejsi studenci i wykładowcy, którzy wspólnie sprawiają że wyjątkowe myśli i marzenia stają się rzeczywistością.
Ochrona środowiska
Jeżeli interesują cię kwestie lokalnych i globalnych problemów ochrony przyrody i środowiska naturalnego, chcesz rozwijać swoje umiejętności i zdobywać wiedzę w celu ochrony tego co najcenniejsze, jest to kierunek właśnie dla ciebie. Na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt wierzymy, że zmiany wymagają czegoś więcej niż tylko wiedzy technicznej, wymagają interdyscyplinarnego zrozumienia relacji człowieka ze środowiskiem. Nasi studenci biorą udział w projektach badawczych rozwiązując realne problemy, zdobywają cenne doświadczenie już w trakcie studiów, stając się przy tym środowiskowymi liderami.

Dowiedz sie więcej...
Ogrody zoologiczne i zwierzęta amatorskie
Żyjemy w czasach wielkich wyzwań, ale i wielkich możliwości. Rozwój technologiczny przekształca nasze otoczenie w tempie dotąd niespotykanym. Na tym kierunku zapoznamy cię zagadnieniami dotyczącymi bioróżnorodności oraz problemami reintrodukcji, ochrony i utrzymania gatunków ginących. Poznasz zasady prowadzenia hodowli i utrzymania zwierząt. Obudzimy w tobie kreatywność i zdolność krytycznej analizy. Rozwiniemy w tobie odpowiedzialność za zwierzęta towarzyszące i utrzymywane w niewoli. Staniesz się specjalistą z zakresu hodowli psów, kotów, ryb ozdobnych, amatorskich zwierząt futerkowych, gryzoni itp.

Dowiedz sie więcej...
Zoofizjoterapia
Jeżeli pasjonują Cię zwierzęta i chciałbyś związać swoją przyszłość zawodową z poprawą jakości ich życia, oferujemy Ci możliwość zdobycia niezwykle satysfakcjonującego zawodu zoofizjoterapeuty. Będąc studentem naszego kierunku uzyskasz niezbędną wiedzę na temat fizjologii i anatomii licznych gatunków zwierząt udomowionych, nieudomowionych i egzotycznych. Nabędziesz umiejętności praktyczne z zakresu fizjoterapii zwierząt, laseroterapii, kinezyterapii, a także układania programów treningu sportowego dla koni i psów. Poznasz zasady prawidłowego żywienia oraz utrzymania zwierząt w warunkach dobrostanu. Obecnie specjaliści z zakresu rehabilitacji i fizjoterapii są poszukiwani na rynku pracy i stanowią cenne uzupełnienie opieki zdrowotnej dla zwierząt.

Dowiedz się więcej...
Zootechnika
Hodowla zwierząt i produkcja zwierzęca jest aktualnie jednym z najdynamiczniej rozwijających się sektorów gospodarki. Rokrocznie obserwować można rosnące zainteresowanie konsumentów produktami żywnościowymi pochodzenia zwierzęcego wysokiej jakości, produktami bezpiecznymi wytworzonymi przy wykorzystaniu najnowocześniejszych metod. W związku z czym zwiększa się również zapotrzebowanie na wysokiej klasy specjalistów posiadających aktualną wiedzę i umiejętności z zakresu produkcji zwierzęcej.

Dowiedz się więcej...

Wybieram Bydgoszcz

Bydgoszcz to dynamiczne tętniące życiem miasto o przeszło 650-letniej historii, malowniczo podzielone dolinami trzech wielkich cieków wodnych. Z racji swojego położenia często nazywana jest „polskim Amsterdamem”. Bydgoszcz jest inspirującym miastem idealnym do życia, nauki i rozwijania pasji w którym poczujesz się jak w domu. W 2014 roku studiowało w Bydgoszczy 36 tys. studentów. Egzaminy, kolokwia, imprezy, czasami bycie studentem może być męczące. Idealnym antidotum na nudę i zmęczenie są atrakcje oferowane przez miasto.

Dowedź się więcej: